ASA ASANSÖR  SAN.  VE TİC. LTD. ŞTİ.

Firmamız, Tuncer SARIGÜLÜ tarafından 1960 ‘lı yıllara Asansör sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuş 1967 yılında STAEMS adını almıştır. Bu çatı altında sayısız asansör tesislerini faaliyete geçiren STAEMS Asansörleri, 31 Ocak 1990 yılında 12455 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi ilanı ile ASA Asansör Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adını alarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız son teknoloji ürünü olan VVVF frekans  kontrollü ( kademesiz hız ayarlı)  tam  otomatik  kat ve kabin   kapılı simplex , dublex, triplex kumanda sistemli şahıs , yük ,oto servis,  sedye,  özürlü , makine dairesiz ve  panoramik tip elektrik  veya  hidrolik  tahrikli  asansörlerinin  imalatı, montajı ve servis hzmetlerini  yürütmektedir.

Bünyesinde makine, elektrik ve elektronik mühendisi bulunduran firmamız her türlü asansör projesi, mühendislik hizmetleri ve taahhüt işlerini konusunda uzman ve eğitimli personeli ile birlikte gerçekleştirmektedir.Asa Asansör Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak tüm yurt genelinde 4000 adetten fazla asansör teisisini tamamlamış olan firmamız kalitesini sürekli iyileştirerek ve teknolojinin son imkanlarını uygulayarak çalışmalarını başarı ile sürdürmektedir.

Tüm faaliyetlerinde,  Türkiye’ de ve Avrupa Birliği Ülkelerinde LIFTINSTITUUT ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ve LIFTINSTITUUT   (  NB No: 0400) CE modül H belgesine sahip olmanın haklı gururunu taşımaktadır.

Asansörlerde kullanılan malzeme ve montaj ne kadar iyi olursa olsun bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Servise verilen asansörlerimizin raporları teknik bürolarımıza ulaştığı andan itibaren gerekli planlamalar yapılıp asansörünüz bakım listelerine eklenir. Düzenli olarak her ay teknik elemanlarımız tarafında yapılan bakımlarda olası problemler incelenir ve problemin arızaya dönüşmesine izin verilmeden gerekli müdahale yapılır.Her ay yapılan bakımdan sonra doldurulan bakım formu teknik büroya iletilir ve tüm bakım formları tek tek incelenerek dosyalanır. Ürünlerimizin sorunsuz çalışmasını sağladığımız bakım servisimizde en önemli unsurumuz müşteri memnuniyetidir.

Oluşabilecek arızalara en kısa zamanda müdahale edilerek asansörün kullanıcısına en kısa zamanda hizmet etmesi sağlanır. Telsiz ve GSM şebekeli telefonlarla donatılan teknik ekiplerimiz arızalara hemen müdahale edip asansörün sorunsuz çalıştığına kanaat getirdiklerinde asansörü kullanıcısının hizmetine sunar.

Hastane, otel, otopark gibi 24 saat hizmet verilmesi gereken binalara özel sözleşmeler ile bu hizmet verilir.